teknoloji

TEKNOLOJİ

TÜM DETAYLARI İLE...
/ CİMTAV
PROJELENDİRME

AG (Alçak Gerilim) ve OG (Orta Gerilim) sistemlerinin yapıları günümüzün standartları çerçevesinde CAD programları yardımıyla çizilir, elektronik veya yazılı olarak iletilen veriler müşteriye gerekli belgelerle birlikte teslim edilir. Elektro montaj hattına proje olarak teslim edilir. Üretim için tasarlanmış verilen proses kontrol dosyalarıyla birlikte sac metal üretimi için sac metal bölümüne ve daha sonra boyahane, mekanik montaj ve elektrik montaj bölümüne gönderilir. Cimtav'ın proje planlama sistemi sayesinde cihaz ürün kodları, kablo numaralarına veya terminal numaralarına aynı numaralara çarpma gibi hataları ortadan kaldırır. Projelendirilen tüm projelerimiz Cimtav veritabanında saklanmaktadır. Müşterilerimizin gerektiğinde yıllar sonra bile bu projelere ulaşması çok kolaydır.

/ CİMTAV
MÜHENDİSLİK

Firmamız ayrıca mühendislik, proje yönetimi ve danışmanlık alanlarında da müşterilerine hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası birçok çalışmayı anahtar teslimi olarak tamamlamış ve sorunsuz bir şekilde müşterilerine ulaştırmıştır.

/ CİMTAV
SACHANE

Demir sac atölyemiz 2500 m² alan üzerine kurulmuş olup CNC Punch, Abkant Pres, Gazlı Kaynak Makinesi, Punta Kaynak Makinası ve yardımcı makineler ile aylık 250 ton işleme kapasitesine sahiptir. Metal işleme hattında, proje kapsamında elektrik panoları, metal köşkler ve özel üretimler şekillendirilmektedir. Sac ve metal malzemeler boyamaya tabi tutulacaklarsa, boya atölyesine gönderilirler ve boyanmayacaksa montaj bölümüne gönderilirler.

/ CİMTAV
BOYAHANE

Boya atölyemizde; demir sac atölyesi işlenmiş yüzeyler temizlenir ve kapalı elektrostatik toz boya departmanımıza götürülür ve boya işlemi yapılır. Daha sonra kapalı fırınımızda boya özelliklerine göre istenilen derecede pişirilir ve boya yüzeye temas ettirilir ve montaj bölümüne gönderilir.

/ CİMTAV
ELECTRO MONTAJ

Montaj departmanımız 10.200 m² kapalı alana sahiptir, ancak 4000 m² açık alanda da faaliyet gösterebilir. Boyahane ve Demir Levha Atölyesinden ,  sevk edilen ürünlerin elektrik ve elektronik düzenlemeleri ve mekanik montajları yapılmaktadır. Sistem Testleri, ürünlerin montajından sonra Fonksiyon Testleri yapılarak tamamlanır. Kalite kontrol bölümünde kontrol edilen ürünlerin onaylanması üzerine ürün nakliye departmanına gönderilir.